Krepšelis

Special Pac-Man

Prašome prisijungti, jei norite žaisti Special Pac-Man.

Įdomiausios lankytinos vietos Lietuvoje

Lietuva yra gausi nuostabių, įdomių ir dar netrastų gamtos kampelių. Kiekvienas šalies regionas turi puikių regioninių parkų, kuriuos tiesiog būtina aplankyti. Visuose parkuose yra įrengti pažintiniai takai, kurie yra pilni kultūrinių ir gamtos objektų. Į juos nuvykę taip pat galėsite grožėtis ežerų, upių ir miškų stulbinančiais vaizdais, kuriuose galėsite įamžint savo telefonu ir fotoparatu.

Norintys daugiau pajudėti gali šokti ant dviračio ir regioninių parkų apylinkes apvažiuot dviračiu. Takų, pritaikytų keliauti dviračiais dabar apstu, tad jums neteks važiuot per nepatogią ir pavojingą dangą. Dviračiu šiais laikais galima apvažiuoti ir visą Lietuvą, todėl neišsigąskite ir rinkitės ilgesnes distancijas, kuriose pamatysi daugybę gražių šalies vietovių.
Apskritai, Lietuvos gamta yra išlikusi, išties, žmogaus nepaliesta, todėl iki šiol joje galima rasti daugybę natūraliai susiformavusių reiškinių, kurie traukia turistus ir vietinius važiuoti jų pažiūrėti.

 

Karmazinų pažintinis takas

Karmazinų pažintinis pėsčiųjų takas yra miško kelias einantis per Neries regioninį parką. Jame nėra specialiai nutiestų medinių ar asfaltuotų kelių, todėl vaikščiojant reikia būti atsargiems nenukrypstant nuo pagrindinės krypties. Prie gamtos tako yra įrengtos 3 automobilių aikštelės bei 4 poilsiavietės su pavėsinėmis. Iš viso Karmazinų take yra 19 informacinių stendų apie miško objektus.

Tako ilgis – 1,5 km. Jis driekiasi palei Neries upę.

Keliaujant nuo Vilniaus reikia važiuoti link Kernavės, pro Sudervę, kad pasiekti taką. Pravažiavus Sudervę, už kelių kilometrų posūkyje į kairę yra nuoroda į Karmazinų pažintinį pėsčiųjų taką.

 

Varnikų pažintinis takas

Varnikų pažintinis takas 0eina per mišką ir pelkę, bet tik pusė jo tako yra padaryta iš medinių lentelių. Kita dalis yra grunto. Šio pažintinio tako pagrindinis akcentas yra gamtos kitimas, kadangi dalis miško buvo žmogaus sodintą. Jame rasite 10 įrengtų informacinių stotelių su suoliukais, poilsiavietėmis ir krypčių rodyklėmis.

Tako ilgis – 3,45 km.

Kad patektum į Varnikų pažintinį taką pirmiausia reikia pasiekti pačius Varnikus. Nuo ten iki gamtos tako jus atves rodyklės.

 

Kadagių slėnio takas

Kadagių slėnio viršutinėje dalyje, ant skardžio krašto įrengtas pažintinis pėsčiųjų takas. Pats slėnis yra botaninis draustinis Arlaviškių kaimo pakrašty, stačiame Nemuno kilpos šlaite, kuris apaugęs paprastaisiais kadagiais. Kadangi Kadagių slėnis priklauso Kauno marių regioniniam parkui, jis laikomas valstybinės reikšmės gamtos paminklu.

Kadagynas yra įsikūręs šalia Ronakalnio, vienos gražiausių Nemuno slėnio atodangų.  Verta paminėti, kad tai vienintelė vieta slėnio pažintiniame take, kur įmanoma visiškai priartėti prie marių pakrantės su įsigraužusiomis Nemuno griovomis.

Tako ilgis – 1,3 km.

Norint patekti į Kadagių slėnį reikia vykti rajoniniu keliu  Vaišvydava-Piliuona-Pakuonis-Pabališkiai  Piliuonos kryptimi. Tada važiuokite keliu Piliuona-Tursonas-Arlaviškės  iki Viršužiglio ir nuo ten vadovaukitės pagal nuorodas, kurios veda į Kadagių slėnį.

 

Mūšos tyrelio pažintinis takas

Žagarės regioniniame parke randasi rekordinis Mūšos tyrelio pažintinis takas. Jis pateko į Lietuvos rekordų knygą kaip ilgiausias pelkėje lentų takas. Vaikščiojant taku aptiksite 10 stotelių, kuriose galėsite susipažinti su draustiniu ir jo vertybėmis kaip Mūšos tyrelio telmologinis draustinis, Tyrelio akmuo ir buvusi partizanų stovyklavietė ir t.t. Kaip ir daugumoe pažintinių takų, šiame take yra įrengta aikštelė, pavėsinė ir lauko tualetas. Taip pat take rasite net 4 tiltelius, 15 suolų, 12 rodyklių, 11 informacinių stendų.

Tako ilgis – 3,6 km.

Pasiekti Mūšos tyrelį galima nuo Juodeikių kryžkelės, kur stovi Vytauto paminklas. Važiuokite keliu  Dargiai-Jankūnai-Martyniškiai  ir sukite į pietryčius link Dargių. Už 3-4 km privažiuosite lauko keliuką, tuomet dešinėje turėtumėte pamatyti informacinį stendą apie Mūšos tyrelio pelkę. Važiuodama tuo lauko keliuku tarp dirbamų laukų už pusės kilometro privažiuosite poilsiavietę su pavėsine ir informacinę rodyklę į Mūšos tyrelio pažintinį taką.

 

Anykščių regioninio parko dviračių trasa 28 km

Kelionę dviračiu reikės pradėti nuo žymiausio Lietuvos riedulio – Puntuko akmens. Apie Puntuko akmenį yra sukurta daug legendų. Jame taip pat iškalti Lituanicos lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno bareljefai bei jų testamento žodžiai lietuvių tauta.

Toliau reikės važiuoti gražiu miško keliuku palei Šventosios upę link Anykščių miesto. Turėsite pravažiuoti vieną garsiausių Lietuvoje Šeimyniškėlių piliakalnį, prie kurio galite sustoti ir ant jo užlipti apsižvalgyti.  Yra pasakojimų, kad ant šio piliakalnio kažkada stovėjo Lietuvos Karaliaus Mindaugo pilis Voruta.

Lankydamiesi gražiausiose Lietuvos vietose užsukite nakvynei į kaimo turizmo sodybas. Žemėlapis sodybų, viešbučių, kempingų, palapinių stovyklaviečių. Pasitikrinkite kainas, laisvas vietas ir saugiai rezervuokite

Kai atvyksite į Niūronių kaimą būtinai užeikite į J.Biliūno memorialinį muziejų. Ten pamatysite išlikusius istorinius etnografinius pastatus bei vienintelį Lietuvoje Arklio muziejų.  Rekomenduojame truputi nukrypti iš kelio ir sustoti apžiūrėti Variaus arodangą, ęsančią už 2,2 km. Nuo Andrioniškio kaimo bažnyčios kelias suksis atgal link Anykščių.

 

Dviračių maršrutas – Klaipėda – Palanga – Šventoji 40 km

Svečiuojantis prie pajūrio vienas geriausių maršrutų yra sėsti už dviračio ir važiuoti nuo Klaipėdos miesto per Palangą į Šventąją. Šiame dviračių maršrute galite pamatyti daugybę lankytinų Žemaitijos objektų. Pajūrio regioniniame parke galite aplankyti Olando kepurę, Karklės žvejų kaimą, Plazės ežerą ir senąją Nemirsetos gelbėjimo stotį.

Jau esant Palangoje, nepamirškite nueiti į botanikos parką ir į F.Tiškevičiaus rūmus, kur galėsite apžiūrėti Gintaro muziejų. Taip pat nueikite ir į Šv. Marijos bažnyčią, lurdą ir Birutės kalną. Link vakaro pasižmonėkite J.Basanavičiaus pėsčiųjų gatvėje, kuri nuves iki tilto į jūrą.  Verta nuvažiuot ir iki įspūdingos 4 metrų aukščio skulptūros „Žvejo dukros” ir Žemaičių alkos.

 

Dviračių maršrutas – Metelių ir Dusios dviračių žiedai 66km

Aplink Metelio ežerą driekiasi 27 km ilgio dviračių žiedas. Dalis šios trasos asfaltuota, tačiau nemaža dalis yra tik žvyrkelis ir miško keliukiai. Kelias kalnuotas, tačiau įkalnės nėra stačios, eismo intensyvumas nedidelis, todėl didelių problemų neturėtų kilti važiuojant. Keliaudami šiuo maršrutu galėsite mėgautis vaizdingu reljefu, apžiūrėti lankytinus objektus ir net sustoti išsimaudyti.

Meteliuose, senoje žvejų gyvenvietėje, įsikūrusioje tarp Dusios ir Metelio ežerų, pravažiuosite senas žvejų sodybas ir Kristaus atsimainymo bažnyčią. Pasukę keliu palei ežerą, jo pabaigoje privažiuosite Buckūnų kaimą. Sodybos išsidėsčiusios tvarka, kuri yra išlikusi nuo valakų reformos, vykdytos XVI amžiuje. Už Buckūnų pamatysite Papėčių piliakalnį, nuo kurio matosi visi trys Metelių regioninio parko ežerai: Metelys, Dusia ir Obelija.

Toliau keliausite gražiu mišku iki Mockūnių kaimo. Už kaimo ties keliu į Statiškę, galite užsukti į 1863 m. sukilimo dalyvių kapines. Baigdami ratą, prie kelio pamatysite Didįjį ir Drevėtąjį Širvinto ąžuolus, kurie auga  ten apie 400 metų.

Tuomet kelionę tęskite sekančioje dviračių trasoje, kuri juosia Dusios ežerą. Yra du maršrutai, iš kurių galite rinktis: 39 km arba 24 km. Trasos pradžia yra nuo Metelių kaimo arba nuo automobilių stovėjimo aikštelės, esančios Bijotų miške, į pietus nuo Metelių.

Pravažiuodami Staigūnų kaimą pastebėsite Kryžių koplyčią, kur tikima, kad kadaise ten praregėjo aklas kareivis. Pasukę trumpesniąja trasa, vedančia apie ežerą, privažiuosite Prelomčiškės piliakalnį, aplink yra senovinė Jotvingių gyvenvietė, į kurią galite užeiti. Jeigu pasirinkote ilgesnį maršrurą, už Staigūnų pasukę Giraitės link, pasieksite Giraitės piliakalnį, kuriame  pasak legendos palaidotas didysis kunigaikštis Šarūnas.

Galiausiai turėtumėte privažiuoti Verstaminų kaimą. Išsukę iš trasos, už maždaug vieno kilometro rasite net 4 piliakalnius, į kuriuos galite užlipti apsižvalgyti. Tada iš Verstaminų sukite link Prelomčiškės, kur vėl privažiuosite Dusios ežerą. Jį apvažiavę, atsidursite kelionės pradžios vietoje.

 

Kairiojo Neries kranto trasa 25km

Lankytojų patogumui visame maršrute yra įrengtos medinės krypties nuorodos, kurios padės nepasiklysti ir rasti teisingą kelią. Prie kiekvieno gamtos objekto pamatysite informacinius stendus, kurie bus naudingi jūsų kelionės gidai. Sustoję ir perskaitę juos sužinosite daug naujos ir negirdėtos informacijos apie šias apylinkes. Jose gausu įvairiausių gamtos ir kultūros paveldo objektų. Pavyzdžiui, Neryje stovi “Užkeiktų vestuvių” akmenys, o jos pakrantėje – paslaptinga konglomerato uola. Prie Kragžlių pilkapyno auga pušis įdomiu pavadinimu –  „Raganos šluota”. Prie Ausiutiškių ar Panerių iš apžvalgos bokštelių galėsite pasigrožėti įspūdingomis panoramomis. Nesidrovėkite ir paragaukite skaidraus Pinyklos mitologinio šaltinio vandens.

Taip pat Kairiojo Neries kranto trasoje rasite ir daugiau įdomių lankytinų objektų, kuriuos verta pamatyti. Kai jau norėsite prisėsti ilgesnei pertraukai, sustokite 1 iš 6 nuolat prižiūrimų poilsiaviečių ar erdvioje Bražuolės stovyklavietėje.

 

Dviračių maršrutas – Gražutės didysis dviračių trasos žiedas 45 km

Ši trasa juosia vaizdingas vietoves, vingiuoja miško keliukais ir paežerėmis. Kelionę geriausia pradėti Salake – gražiausiame regiono miestelyje, kuris garsėja unikalia neogotikine tašytų akmenų Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčia. Jos bokštas kyla į svaiginantį 72 m aukštį, nuo kur atsiveria apylinkių panorama į miestelį ir Luodžio ežerą

Važiuojantys Gražutės trasa gali aplankyti Kiemionių piliakalnį, Kunigokalnį, 3 pilkapynus, apžiūrėti žydų ir totorių kapines, Žagarynės kaimo kapines ir aplankyti energetikos muziejų. Verta pamatyti ir gamtos paminklais paskelbtus objektus – Salako pušį ir Egles seses. Būtina sustoti ir prie benuotakinis Švento ežero ir prie šešto pagal dydį Lietuvoje Luodžio ežero, ir prie gražiausio žmogaus dirbtinio vandens telkinio su 50 salų – Antalieptčių marių.

 

Dubingių piliavietė

Dubingių piliavietę rasite Asvejos regioniniame parke, pačiame Asvejos ežero pussiasalyje, kuris anksčiau buvo sala. Čia XIV – XVIII amžiuje stovėjo Dubingių pilis, kuri buvo svarbi Lietuvos kultūros, pramonės ir gynybos centro dalis. Jos istorija yra persipynusi su Kryžiuočių ordinu bei reformacijos laikotarpiu, kuris yra itin reikšmingas Lietuvos istorijoje. Dubingių pilis buvo siejama su to meto įžymiausiais Lietuvos veikėjais: Vytautu Didžiuoju, Mikalojumi Radvila Ruduoju, Barbora Radvilaite. Apskritai, Dubingių miestas yra vieta, kur suklestėjo Radvilų giminės istorija.

Šioje piliavietėje galima pamatyti net išlikusių pačių Radvilų rūmų fragmentų. Taip pat ten yra buvusios evangelikų reformatų bažnyčios vieta su Radvilų laidojimo antkapiu. Šią mūrinę renesanso stiliaus bažnyčią piliavietėje apie 1620 m. pastatė Jonušas Radvila I.

Piliakalnio viršuje yra įrengtas pažintinis 1,5 km natūralaus grunto takas. Einant juo galėsite susipažindinti su piliavietės istorija, archeologiniai radiniais ir kitais gamtiniais objektais skaitydami informaciniais stendus. O iš 6 apžvalgos aikštelių pasigrožėsite stulbinančiais vaizdais į Asvejos ežerą.

 

Olandų kepurė

Olando kepurė yra 24,4 metrų parabolinė kopa, esanti Baltijos jūros pakrantėje, Pajūrio regioniniame parke, prie Karklės. Tai yra vienintelis toks aukštas skardis Lietuvos pajūryje, kuris yra įtrauktas gamtos paveldo objektų sąrašą. Praeityje vietiniai gyventojai šią vietą vadino Melnmuiže. Dabartinis pavadinimas buvo perimtas iš jūrininkų, kurie jį taip vadino dėl panašumo į olandišką kepurę.

Šis moreninis gūbris susiformavo prieš maždaug 12-15 tūkst. metų slenkant ledynams Lietuvos pajūryje. Dar iki dabar Olandų kepurės kalnas yra nuolat ardomas bangų mūšos ir leidžiasi į pajūrį 16-18 metrų pakalne.

 

Kuršių Nerijos kopos

Kuršių nerija yra smėlėtas 97 km ilgio pusiasalis, kurį iš vakarų skalauja Baltijos jūra, o iš rytų – lagūninė įlanka – Kuršių marios. Anksčiau, Kuršių Neriją vadino Kopomis, Randavomis, Pajūriais, o Žemaitijoje Užmariu. Didžiausia šiaurinė Kuršių Nerijos dalis priklauso Lietuvai, o pietinė Rusijos Federacijos Kaliningrado sričiai.

Ši teritorija yra laikoma viena iš Lietuvos žymiausių saugomų paminklų, nes jos jūros ir vėjo sukurtos kopos yra  aukščiausios Šiaurės Europoje. Net UNESCO Kuršių Neriją įtraukė į pasaulio paveldo sąrašą, kad būtų galima išssaugoti šį nuostabų ir unikalų pusiasalį.

Įdomu, tai kad šioje vietovėje praeityje dažnai užpustydavo smėliu kaimus, todėl žmonės turėdavo kraustytis į kitas vietas. Vienas garsiausių tokių kaimų yra Karvaičiai, kurį apdainavo lietuvių prūsų tautodainininkas L. Rėza.

 

Šatrijos piliakalnis

Šatrijos piliakalnis randasi vienoje aukščiausių Žemaitijos kalvų, Telšių rajone. Nuo šios kalvos matosi ir kiti didesni kalnai – Medvėgalis, Sprūdė, Moteraitis bei Telšių katedros bokštai.

Ant kalno stovi didelis medinis kryžius, bet seniau kalvoje buvo rasti ir tokie archeologiniai radiniai kaip gintaro ir stiklo papuošalai, dubeniuoti akmenys, akmeniniai kirvukai ir degintiniai kapai bei laidojimo urnos. Tikima, kad ši vieta buvo vienas pagonių tikėjimo centrų, kuris buvo sunaikintas atsiradus krikščionybei. Dar iki dabar, trečiąjį liepos šeštadienį, senojo žemaičių tikėjimo sekėjai renkasi ant Šatrijos kalno švęsti Gabijos šventės.

Taip pat yra legendų, kad seniau ant kalvos rinkdavosi visos Žemaitijos raganos, kurios kažkada apipylė žemėmis kalno vietoje stovėjusią bažnyčią ir tada tenai atsirado piliakalnis.

Lankydamiesi gražiausiose Lietuvos vietose užsukite nakvynei į kaimo turizmo sodybas. Žemėlapis sodybų, viešbučių, kempingų, palapinių stovyklaviečių. Pasitikrinkite kainas, laisvas vietas ir saugiai rezervuokite

 

Ventės ragas

Ventės ragas yra pusiasalis prie Kuršių marių, kur netoli yra Nemuno upės žiotys, o į pietus Ventės gyvenvietė. Ši vieta labiausiai garsi dėl profesoriaus Tado Ivanausko įkūrtos paukščių žiedavimo stoties. Ji veikia iki šiol ir yra pagrindinis paukščių migracijos kelias. Juo paukščiai keliauja į Europos pietinę dalį ir tolimesnius šiltuosius kraštus.

Pro Ventės ragą praskrenda tūkstančiai paukščių, o per metus yra sužieduojama iki 80 tūkst. sparnuočių. Taip pat stotyje veikia muziejus, kuriame galima susipažinti su Kuršių marių gamtovaizdžiu ir laukine gyvūnija.

Svarbu paminėti, ir vieną iš septynių seniausių Lietuvoje esančių švyturių. Čia stovintis  11 m. raudonų plytų mūrinis švytūris pastatytas 1863 m. Norintieji į jį gali įlipti ir pasižvalgyti nuo apžvalgos aištelės. Nuo jos matosi pietvakariuose esanti Nida, auksinės kopos ir Preila, o kitoje pusėje galima gėrėtis vaizdu į Kuršių marias ir Rusnės sąlą. Reikia žinoti, kad ventės rago švytūris yra valstybės saugomas technikos paminklas.

 

Kernavės piliakalniai

Kernavės piliakalniai yra Kernavės miesto pietiniame pakraštyje, Neries slėnio dešiniajame šlaite. Piliakalnių teritorija – vienas Lietuvos valstybės susidarymo centrų, didžiausias Lietuvoje gynybinis piliakalnių kompleksas bei buvusio viduramžių miesto vieta.

Paminklų kompleksą sudaro apie 50 archeologijos, istorijos ir kultūros paminklų: piliakalnis – Aukuro kalnas, du priešpiliai – Mindaugo sostas ir Lizdeikos kalnas, papilys – Įgulos kalnas, į pietryčius nuo jų – Kriveikiškio piliakalnis. Taip pat vietos, kurias verta pamatyti yra Kernavės pilkapynas, Kernavės kapinynas ir Kernavės gyvenvietė. Ji yra viena geriausiai pažįstamų priešistorinių – Viduramžių Lietuvos gyvenviečių.

UNESCO valstybinį Kernavės rezervatą pradėjo saugoti nuo 1998 metų, kad išsaugotų teritorinį kultūros paveldo objektų kompleksą. Šiuo metu, jame yra įteisinta 18 archeologijos, istorijos ir kultūros vertybių, kurias tiesog būtina pamatyti.

 

Merkinės bokštas

Kraštovaizdžio bokštelis „Pušų gojelis” įrengtas Merkinės dešiniajame Nemuno krante. Aplink jį auga nuostabus Dzūkijos miškas – pušynas.

Bokšte yra įrengtos dvi apžvalgos aikštelės 15 ir 25 m aukštyje. Jos yra netaisyklingų formų, primenančių stilizuotas pušų lajas. Į aikšteles galima patekti laiptais, vingiuojančiais tarp atramų, kurios atrodo tarsi miško takelis. Einant juo lankytojai kyla aukštyn ir sukant ratus tarp medžių gali matyti naujus vaizdus į mišką, kol galų gale atsiduria apžvalgos aikštelėje. Iš abiejų „Pušų gojelio” apžvalgos aikštelių matosi Nemuno kraštovaizdžio draustinis, Nemuno ir Merkio santaka,  Merkinės tiltas, dalis Merkinės senamiesčio, Merkinės piliakalnis bei Merkinės piramidė, į kuriuos verta nuvažiuoti atskirai.

 

Antalieptės marios

Antalieptės marios arba tvenkinys telkšo Zarasų rajone, abipus plento Kaunas-Zarasai, Gražutės regioniniame parke. Šis tvenkinys yra antras pagal dydį Lietuvoje tvenkinys po Kauno marių, apimantys net 1911 ha ploto. Tai tra vienas gražiausių ir švariausių vandens telkinių Zarasų rajone.

Pati marių kranto linija yra 160 km ilgio ir yra labai vingiuota. Deja, krantai yra pakankamai sausi ir apaugę įvairiais pušynais: Gražutės, Sendvario miškai, Gudelių giria ir kitais miškais. Aplink Antalieptės tvenkinį tai pat yra įsikūrę net 26 smulkūs kaimai, tačiau dalis jau apleistų.

Pačiose mariose yra išsidėsčiusios 75 salos. Didžiausios salos: Blėkiškių ir Šiukščių, kurių dydis viršija 30 ha. Įdomu, kad tvenkinys yra apsėmęs net 26 ežerus. Kadangi kai kurių ežerų vandens lygis yra pakilęs keletą metrų, daugumas jų susijungė į vieną bendrą tvenkinį. Ežerai: Uolys, Lydekis, Sniegiškis yra vieninteliai su atskirais krantais nuo tvenkinio.

 

Kryžių kalnas

Jurgaičių piliakalnis, dar labiau žinomas kaip Kryžių kalnas, yra Meškuičių seniūnijoje, šalia Šiaulių-Rygos plento ir geležinkelio.

Šiuo metu ant piliakalnio galima pamatyti tūkstančius įvairiausių kryžių. Jie atgabenti ne tik iš įvairių Lietuvos vietų, bet ir iš užsienio šalių. Iš viso Kryžių kalne yra apie 200 tūkst. įvairaus dydžio kryžių: 53 iš jų net įrašyti į Kultūros vertybių registrą. Nuo 1997 m. kiekvienais metais paskutinį liepos sekmadienį Kryžių kalne rengiami atlaidai.

Įvykis išpopuliarinęs Kryžių kalną dar labiau buvo popiežiaus Jono Paulio II apsilankymas. Minint vizito Kryžių kalne vienerių metų sukaktį, popiežius Jonas Paulius II padovanojo Lietuvai pagal specialų užsakymą italų skulptoriaus Enriko Manzinio sukurtą žmogaus dydžio krucifiksą. Jis pritvirtintas prie 3,8 metrų aukščio lietuviško ąžuolo kryžiaus.

Viduriniais amžiais ant šio kalno stovėjo medinė pilis, kurią  sunaikino Livonijos kariuomenė XIV a.  Po to ilgai kalnas stovėjo tiesiog plikas, todėl XIX a. vid. ant piliakalnio, liaudies vadinto Pilies kalnu, Jurgaičių, Domantų piliakalniu, Maldavimų kalnu, žmonės ėme statyti kryžiusm melsdami Dievą sveikatos.

Kiti mano, kad kalne kryžius imta statyti 1863 m. ant sukilimo dalyvių kapų. Kuomet valdžia numalšino sukilimą, buvo uždrausta statyti kryžius. Žmonės, kurių sodybose stovėdavo kryžius, buvo baudžiami, o kryžiai griaunami. Bet tikintieji nenorėjo atsisakyti statyti kryžių, todėl pasirinko atokesnę vietą, kuri ir buvo Kryžių kalnas.

 

Trakai

Trakai yra vienas labiausiai lankomų Rytų Europos miestų, nes žmones žavi savo senąja medine architektūra ir natūraliu kraštovaizdžiu. Miestas yra įsikūręs pusiasalyje, o jo įspūdinga pilis – saloje, kuri yra iš visų pusių apsupta ežerų.

Iš viso miestą supa 5 dideli ežerai: Galvė, Skaistis, Babrukas, Totoriškių ir Lentvarių ežerai. Juose žmonės mėgsta išsimaudyti, paplaukioti laivais, jachotomis, vandens dviračiais ir kitaip smagiai praleisti laiką.

Galvės ežeras skalauja pilies salos krantus, ant kurių garbingai stovi viena žymiausių Lietuvos pilių. Kuomet  Lietuvos valstybė buvo galingiausia XV amžiuje ir jos žemės driekėsi iki pat Juodosios jūros, Trakų pilis buvo viena stipriausių gynybinių tvirtovių. Ji taip pat buvo politinių veiksmų vieta, kuri svečiavosi viduramžių pasiuntiniai, kunigaikščiai, karalius Jogaila.

Bet Trakai garsėja net tik istoriniu ir kultūriniu paveldu, bet ir nuostabia gamta. Čia gamtoje rengiami miesto kultūriniai renginiai ir pramogos: viduramžių amatų šventės, žavi viduramžių šokėjos, ugnies šou ir t.t. Juose visada gera ir malonu dalyvauti, nes tuo pačiu metu geriesi Trakų kraštovaizdžiu:  tvenkiniais, parkais ir naturalia augmenija.

 

Medžių lajų takas Anykščių regioniniame parke

Anykščių šilelio Medžių lajų takas yra maždaug 5 km į pietvakarius nuo Anykščių, netoli Šventosios upės kairiojo kranto, kuris yra Anykščių regionininiame parke. Tai vienas pirmųjų takų Pabaltijo šalyse ir visoje Rytų Europoje, kuriame galima pasivaikščioti medžių lajų lygyje.

Lajų tako ilgis apie 300 metrų. Jame lankytojai gali susipažinti, patyrinėti ir grožėtis Anykščių šilelyje augančia Lietuvos miškinija. Šiame komplekse rasite informacinį centrą, Medžių lajų taką ir įspūdingą apžvalgos bokštą. Įdomu, tai kad tako pabaigoje esantis 34 metrų aukščio apžvalgos bokštas buvo projektas pagal Lietuvos etnokultūrinio regiono Aukštaitijos tautinę juostą. Bokšto fasaduose galima įžvelgti dominuojančius juostos motyvus iš rombų. Nuo bokšto viršūnės atsiveria nuostabus vaizdas į Anykščių šilelį, Šventosios upę ir aukščiausius Lietuvoje Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios bokštus.

Kelionę vingiuotu lajų taku reiki pradėti nuo kalvos, netoli Puntuko akmenes ir kilti iki 21 metrų aukščio. Šonuose yra įrengti informaciniai stendai, kuriuose aprašyta Anykščių šilelio augmenija.

Svarbu paminėti, kad apžvalgos bokšte įrengtas keltuvas, kuriuo gali kilti neįgalųs ir pagyvenę žmonės.

Autorius: SpecialDay
Parašykite kažką apie save.

Diskusijos

SPECIALDAY - 1-oji socialinė prekyvietė 🇱🇹

Tai soc. tinklas, prekyvietė, pramogos ir duomenų saugykla - viskas viename!

Komentarai

Nėra komentarų