Krepšelis

Special Pac-Man

Prašome prisijungti, jei norite žaisti Special Pac-Man.

CountUser NameScoreDate
1SPECIAL DAY132602020-07-09 12:39:56pm
2SPECIAL DAY76502020-07-09 01:05:12pm
3SPECIAL DAY27402020-07-09 01:02:14pm
Login to see your Pacman History

100 faktų apie kriptovaliutas – IV dalis

Pirmojojeantrojoje ir trečiojoje „100 faktų apie kriptovaliutas“ straipsnių ciklo dalyse pateikėme jums net 70 įdomių faktų apie kriptovaliutas ir visą šiuolaikinę kriptovaliutų rinką. Ir nors tiek daug naudingos informacijos neabejotinai padėjo jums susidaryti aiškesnį vaizdą apie tai, kas yra kriptovaliutos ir kaip jos veikia, atėjo metas paskutinei šio straipsnių ciklo daliai, kurioje jums pristatome paskutinius 30 įdomių faktų, kurie galiausiai jums padės suprasti, kaip veikia kriptovaliutos, kokios tendencijos vyrauja šiuolaikinėje kriptovaliutų rinkoje ir į ką turėtumėte atsižvelgti, jei planuojate išbandyti investavimą į kriptovaliutas.

1. Bitcoin kriptovaliuta Japonijoje yra teisėta ir reguliuojama

Nuo 2014 m. Japonijoje mokėjimas bitkoinais yra legalus ir reguliuojamas vyriausybės. Japonijos „Mokėjimo paslaugų akte“ „kriptovaliuta“ apibūdinama kaip nuosavybė, o ne kaip valiuta, ir yra apmokestinamas objektas. Tačiau kriptovaliutų keityklos ir kiti su kriptovaliutomis susiję verslai yra labai griežtai reguliuojami.

2. ICO žetonai JAV laikomi vertybiniais popieriais

JAV ICO žetonai (angl. „token“) yra pripažįstami vertybiniais popieriais. Todėl kiekvienas ICO projektas, kuris platina žetonus, privalo atitikti IPO taikomus reikalavimus

3. Nicolas Maduro išleido oficialią Venesuelos kriptovaliutą

Kriptovaliuta yra pavadinta Petro. Ji yra paremta šalies aliejaus ir mineralų ištekliais.

4. Pasaulyje yra daugiau nei 2300 skirtingų kriptovaliutų

Šiandien kriptovaliutų rinka yra verta apytiksliai 284.075.079.360 EUR.

5. „Kasimas“ yra kur kas pelningesnis šalyse, kuriose elektros kainos yra mažos

Kriptovaliutų „kasimas“ reikalauja elektros energijos, todėl šalyse, kuriose elektros energijos kainos yra mažesnės, yra įsikūrę daugiausiai „kasimo baseinų“ (angl. „mining pools“). Didelė dalis bitkoinų „kasimo“ vyksta Kinijoje, kurioje yra hidroelektros energijos perteklius. Šveicarijoje, kurioje hidroelektros energijos kaina taip pat yra mažesnė, taipogi yra „kasėjų“ pamėgta vieta. Be to, joje netgi yra regionas, kurį žmonės pavadinimo „Kripto slėniu“ (angl. „Crypto Valley“).

6. „Kasimui“ skirtos technologinės įrangos gaminimas yra labai pelningas verslas

Kai kurios technologijų kompanijos, tokios kaip NVidia ir AMD, skiria labai didelį dėmesį GPU, kurios yra naudojamos „kasimui“ (ASIC), kūrimui.

7. Facebook, Twitter ir Google blokuoja reklamas, susijusias su kriptovaliutomis

Jie tokius draudimus grindžia tuo, jog tokiu būdu yra padedama apsisaugoti nuo „finansinių produktų ir paslaugų, susijusių su netikslia ir klaidinančia informacija, reklamos“.

8. Eliminuojama biurokratija

„Blockchain“ jau yra naudojama skaitmeniniam tapatybės patvirtinimui, todėl eliminuoja daugybę biurokratinių procedūrų. Kinijoje platforma pavadinimu „thekey“ panaikino reikalavimą, dėl kurio senyvo amžiaus žmonės norėdami gauti savo pensijas iki tol turėjo keliauti didelius atstumus į centrinius regionus ir laukti ilgose eilėse. Tam buvo pasitelktas tapatybės atpažinimui skirtas dApp. Taip pat Kinijoje daugybė miestų yra pasitelkusios „blockchain“ sveikatos priežiūros srityje. „Honda Civic Secure Identity Platform“ taip pat naudoja „blockchain“ tapatybės patvirtinimui. Tuo tarpu IBM siūlo paslaugą „IBM Blockchain Trusted Identity“, skirtą įvairioms kompanijoms.

9. Bitcoin kriptovaliuta yra labai plačiai priimama daugelyje Japonijos parduotuvių

Japonijoje taip pat yra ir daugybė bankomatų, kurie išduoda Bitcoin kriptovaliutą.

10. Tether yra kriptovaliuta, paremta JAV doleriu

Ši kriptovaliuta įprastai yra naudojama perkant kitas kriptovaliutas keityklose, kuriose nėra priimami Fiat pinigai, suteikiant galimybę vartotojams jas pirkti pasitelkiant taip vadinamą „stabilią valiutą“ (kadangi jos vertė USD atžvilgiu niekuomet nesikeičia).

11. Kai kurios keityklos naudojo Tether pinigų plovimui

Remiantis Niujorko universiteto profesorės Rosa Abrantes-Metz ir buvusio Federalinio rezervų banko tyrėjo Mark Williams atlikto tyrimo duomenimis, kai kurios keityklos yra kaltinamos plovusios pinigus naudojant Tether. Kitas atliktas tyrimas parodė, kad bent pusė 2017 m. Bitcoin kriptovaliutos bumo buvo nulemta minėtų pinigų plovimo atvejų.

12. FTB turi labai daug bitkoinų

Po to, kai perėmė keletą „piniginių“, FTB turi didžiausią Bitcoin kriptovaliutos „piniginę“, kurioje taip pat yra 144 000 bitkoinų, gautų iš neteisėtos internetinės prekyvietės savininko Ross Ulbricht, ir 30 000 bitkoinų iš „Silk Road“ prekyvietės.

13. „Kapitalo prieaugio“ mokesčiai

JAV kriptovaliutos yra „kapitalo prieaugio“ mokesčių objektas. Jei jūs nusipirkote už 10 USD daugybę skirtingų kriptovaliutų ir pardavėte jas už 100 USD, jūs uždirbote 90 USD pajamų. Ir nors iš pirmo žvilgsnio tai atrodo normalu, vis dėlto JAV tai yra taikoma net ir tuomet, kai jūs savo turimų kriptovaliutų neparduodate. Jei jūs tokią pačią kriptovaliutų sumą sumokėjote pirkdami ką nors verto 100 USD, jūs vis tiek esate gavę 90 USD „kapitalo prieaugį“, kuris yra apmokestinamas.

14. Bitkoinai laidose, serialuose ir animaciniuose filmukuose

Apie Bitcoin televizijoje buvo pirmą kartą paskelbta 2012 m. pasirodžiusiame televizijos laidos „The Good Wife“ epizode, pavadintame „Bitcoin kvailiems“ (angl. „Bitcoin for Dummies“). Apie bitkoinus 2014 m. buvo užsiminta ir kai kuriose kitose laidose bei animaciniuose filmukuose, tarp kurių taip pat yra „Parks“, „Recreation“, „The Simpsons“, „Supernatural“, „House of Cards“.

15. „Hodl“ yra dažniausiai naudojamas terminas kripto bendruomenėje

Tai yra neteisingai parašytas žodis, kuris pirmą kartą buvo panaudotas 2013 m. „Bitcointalk“ forume. Nuo to laiko jis yra dažniausiai naudojamas kripto bendruomenėje. Jis reiškia „neparduoti turimos valiutos nepaisant to, kaip keičiasi rinka“. Kai kurie kriptovaliutų rinkos investuotojai sulaukė labai didelio pasisekimo taikydami šią taktiką, tačiau didelė dalis susidūrė su priešingu rezultatu, kuomet patyrė labai didelius finansinius nuostolius.

16. Pinigų plovimas ir keityklos

Žinoma kriptovaliutų keitykla buvo naudojama plaunant dolerius. „BTC-e“ buvo pagrindinė Europoje veikusi keitykla, kuri buvo apkaltinta per 6 metus išplovusi milijardus dolerių. Šios keityklos savininkas Alexander Vinnik taip pat yra kaltinamas dėl pasipelnymo iš „Mt. Gox“ įsilaužimo.

17. Didelė dalis kriptovaliutos niekuomet nebuvo panaudota

64% cirkuliuojančių bitkoinų niekuomet nebuvo „panaudoti“ ir tikėtina, kad niekuomet nebus.

18. Bitcoin blokai yra „išsprendžiami“ 10 blokų per minutę dažniu

Vidutiniškai vienas blokas savyje gali turėti 2300 standartinių pervedimų. Bloko „svoris“ įprastai yra 1 MB (protokolo nustatytas skaičius), tačiau po to, kai buvo paleistas SegWit, kai kurie blokai „sveria“ iki 2 MB.

19. Cardano (ADA) yra panaši į Ethereum (ETH)

Cardano kriptovaliuta taip pat turi „išmaniuosius kontraktus“ (angl. „smart contracts“ ir dApps. Kita vertus, ši kriptovaliuta kelia sau labai aukštus tikslus ir turi numačiusi didelius planus, o visų svarbiausia, kad atnaujinimai ir pokyčiai vyksta laiku – skirtingai nei daugelio kitų kriptovaliutų atveju. Jie turi unikalią „piniginę“ ir patvirtinimo sistemą (vadinamą Ouroboros).

20. Kai kuriose šalyse prekyba kriptovaliutomis yra visiškai uždrausta

Alžyras, Bolivija, Bangladešas, Nepalas, Marokas, Ekvadoras ir Kirgizija – tai šalys, kuriose prekyba kriptovaliutomis yra uždrausta, todėl laikoma neteisėta. Pastaruoju metu Rusija taip pat rodo ženklus, jog netolimoje ateityje galėtų prie jų prisijungti.

21. Bitcoin anksčiau buvo susidūrusi su daugybe problemų

Kita vertus, kai Fiat valiutos per savo gyvavimą yra patyrusios kur kas daugiau problemų ir nuosmukių – viena iš tokių valiutų galėtų būti Turkijos lira, kuri per pastaruosius 10 metų prarado kur kas daugiau savo vertės nei Bitcoin kriptovaliuta.

22. Yra nemokamų būtų kaip gauti kai kurias kriptovaliutas

ICO nėra vienintelis būdas įsigyti kriptovaliutas žemesne kaina. Taip pat kai kurias kriptovaliutas galima gauti ir visiškai nemokamai, taip vadinamų „airdrops“ būdu. Dažniausiai tokiais atvejais kriptovaliutų kūrėjai iš vartotojų teprašo užsiprenumeruoti jų naujienlaiškį ar „palaikinti“ Facebook puslapį.

23. Ripple (XRP) pirminis kriptovaliutos platinimas sulaukė didelės kritikos – net ir iš vieno šios kriptovaliutos kūrėjo Jed McCaleb

Iš 100 milijardų Ripple kriptovaliutos (ji nėra „kasama“), 20 milijardų XRP sau pasiliko patys kūrėjai, kurie taip pat buvo ir Ripple Labs kūrėjai. Likusius 80% kriptovaliutos galėjo įsigyti investuotojai, tačiau toks kūrėjų sprendimas buvo labai neigiamai vertinamas vartotojų ir plačiai kritikuojamas, kadangi vartotojų nuomone, 20% kūrėjams yra pernelyg daug. Vienas iš šios kriptovaliutos kūrėjų Jed McCaleb taip pat pripažino, kad toks sprendimas nėra teisingas ir nuolatos ragino savo komandos narius parduoti turimą valiutą arba ją paaukoti. Prieš palikdamas Ripple, tam, kad galėtų finansuoti Stellar, Jed pardavė visus savo turėtus XRP labai žema kaina. Tai taip pat buvo vertinama kaip išpuolis prieš savo buvusią kompaniją ir priemonė finansuoti naują platformą.

24. „SatoshiDice“

Egzistuoja „blockchain, paremta statymais“, pavadinimu „SatoshiDice“. Žaidėjai siunčia savo bitkoinus į žaidimo „piniginę“, o programa išrenka laimėtoją, atsižvelgiant į keturis pirmus jų pervedimų „hash“ skaičius, išsiunčiant laimėjimą laimėtojo adresu.

25. Nuo 2011 m. WikiLeaks gavo 4000 BTC

Kai WikiLeaks 2010 m. paskelbė daug konfidencialios informacijos apie JAV, daugelis mokėjimo sistemų ir kreditinių kortelių kompanijų užblokavimo galimybę aukoti WikiLeaks – tarp jų buvo ir Visa, Mastercard bei PayPal. Dėl šių draudimų jie akimirksniu prarado 95% visų savo pajamų, todėl pradėjo priiminėti aukas įvairiomis kriptovaliutomis, kuriomis jie labai tiki.

26. 90% visų Bitcoin „piniginių“ turi mažiau nei 0.1 BTC

Dauguma sukurtų Bitcoin „piniginių“ niekuomet nebuvo panaudotos arba buvo panaudotos ir paliktos.

27. Naują miestą „Sol“ norima paversti „kriptoutopija“

Didelė dalis kriptovaliutų turtuolių parduoda savo namus ir automobilius bei keliauja į Puerto Riką tam, kad galėtų pabėgti nuo didžiulių mokesčių, kurie yra taikomi jų „laimėjimams“ kriptovaliutų pasaulyje. Puerto Riko fiskalinė politika yra kur kas liberalesnė nei JAV. Jie planuoja pastatyti miestą, kuriame kiekvienas mokėjimas yra atliekamas kriptovaliuta, o visi kontraktai yra „išmanieji kontraktai“. Tokiu būdu norima parodyti, kiek daug „blockchain“ gali duoti visuomenei. Todėl žmonės perka nekilnojamąjį turtą San Chuane, kuriame galės pastatyti savo nuosavus oro uostus ir įkurti miestą pavadinimu „Sol“.

28. Decentralizuotų sprendimų galia

Rinkoje šiandien yra labai daug įvairių decentralizuotų sprendimų. Dauguma jų veikia dėka ETH mazgų (angl. „nodes“). Vienas iš labai populiarių žaidimų yra „Cryptokitties“, kuriame žaidėjai maitina virtualias kates ir gali jomis keistis naudojant Ethereum „išmaniuosius kontraktus“.

29. Viena šeštoji bitkoinų yra tiesiog prarasti

Žmonės labai dažnai praranda savo turimus bitkoinus dėl pačių įvairiausių priežasčių, iš kurių vienos dažniausių yra savo rakto ar paties įrenginio, kuriame buvo „piniginė“, praradimas.

30. Malta yra pasaulio „kripto“ sostinė

Malta jau kurį laiką yra vadinama pasaulio „kripto“ sostine. Maltoje yra taikomi labai liberalūs įstatymai kriptovaliutų atžvilgiu. Be to Maltos vyriausybė skatina joje kurtis verslus, kurie yra susiję su kriptovaliutomis. Dėl šios priežasties daugybė ICO, „blockchain“ technologija paremtų kompanijų ir kriptovaliutų keityklų pasirenka būtent Maltą.

{{ reviewsOverall }} / 5 Nariai (0 balsai)
Special0
Special?... SPECIAL BALSAVIMAS
Rikiuoti pagal:

Pradėkite balsavimą - Special ar ne?

User Avatar User Avatar
Patvirtintas
{{{ review.rating_title }}}

Rodyti daugiau
{{ pageNumber+1 }}
SPECIAL BALSAVIMAS

Autorius: SpecialDay
Parašykite kažką apie save.

Diskusijos

SPECIALDAY - 1-oji socialinė prekyvietė 🇱🇹

Tai soc. tinklas, prekyvietė, pramogos ir Special duomenų saugykla - viskas viename!

Komentarai

Nėra komentarų