Krepšelis

Special Pac-Man

Prašome prisijungti, jei norite žaisti Special Pac-Man.

100 faktų apie kriptovaliutas – III dalis

Pirmosios ir antrosios „100 faktų apie kriptovaliutas“ straipsnių ciklo dalyse sužinojote net 45 įdomius faktus apie kriptovaliutas, kurios šiuolaikiniame pasaulyje užima vis svarbesnę vietą. Todėl atėjo metas trečiajai straipsnių ciklo daliai, kuri jūsų akiratį praplės dar 25 faktais, kurių tikėtina, kad iki šiol dar nežinojote.

1. Didžiausia kriptovaliutų keitykla nuolatos juda

Pati didžiausia kriptovaliutų keitykla pasaulyje nuolatos juda iš vienos šalies į kitą, kadangi užsienio šalys laikui bėgant priima naujus įstatymus, kurie paverčia tokią komercinę veiklą neteisėta. Binance yra pati didžiausia kriptovaliutų keitykla, kuri pradžioje buvo įsikūrusi Kinijoje. 2018 m. Kinija uždraudė užsienio kompanijoms jų šalyje verstis tokio pobūdžio komercine veikla, todėl jie persikėlė į Japoniją, kur jie taip pat susidūrė su teisinėmis problemomis. Tuomet, kai jie paliko Japoniją, juos išskėstomis rankomis priėmė Malta, kurie apie tai netgi paskelbė Twitter socialiniame tinkle.

2. Kai kurie pasaulinio lygio specialistai „persekioja“ kriptovaliutas

Europos Centrinio banko Vykdomosios valdybos narys Yves Mesrch paskelbė, kad kriptovaliutų rinka pasauliniu mastu tiesiog sugrius. Anot jo, tai yra „grėsmė finansiniam stabilumui“. Jis taip pat neigiamai įvertino ir Bitcoin pervedimų greitį. Tarptautinių atsiskaitymų banko vadovas Agustín Carstens Bitcoin kriptovaliutą apibūdino kaip „burbulą, Ponzi schemą ir ekologinę katastrofą” ir taip pat pareikalavo kriptovaliutai taikomų valstybinių suvaržymų. JPMorgan Chase vadovas ir valdybos narys Jamie Dimon teigė, kad Bitcoin yra apgaulė ir kad jis akimirksniu atleis kiekvieną savo banke, jei sužinos, kad jis investuoja į Bitcoin kriptovaliutą. Warren Buffett teigė niekuomet neinvestuosiantis į kriptovaliutas ir kad jos beveik neišvengiamai sulauks blogos pabaigos.

3. Kriptovaliutų „kasimas“ gelbėja kai kuriems venesueliečiams, tačiau Vyriausybė tuo nepatenkinta

Venesueloje ekonominė ir politinė padėtis yra nuolatinėje krizėje, tačiau po žeme yra įrengta daugybė patalpų, kuriose yra „kasami“ bitkoinai. Ir nors yra naudojama nelabai galingi kompiuteriai, „iškasamas“ kiekis yra pakankamas, atsižvelgiant į Venesuelos ekonominę situaciją ir valiutos nestabilumą. Nors šalyje nėra jokių įstatymų, kurie draustų kriptovaliutų „kasimą“, „kasėjai“ reguliariai susiduria su areštais ir policijos reidais, kurių metu yra siekiama surasti žmones ir įrangą, naudojamą kriptovaliutų „kasimui“.

4. ES reikšmingai suvaržo „blockchain“

Europos Sąjunga reikalauja, kad kriptovaliutų keityklos ir „piniginės“ taikytų klientų tikrinimo procedūras, tarp kurių yra tiek klientų patvirtinimas, tiek ir bet kurio verslo, kuris susijęs su kriptovaliutomis, nustatymas.

5. Gibraltaras yra viena iš pačių svarbiausių vietų ICO ir „blockchain“ startuoliams

2018 m. išleisti nauji įstatymai reikšmingai pakeitė situaciją, susijusią su ICO ir „blockchain“. Nauji įstatymai aktyviai skatina „blockchain“ inovacijas, o Gibraltaro Prekybos ministras interviu metu teigė, kad jie tikisi, jog saloje įsikurs perspektyvios „blockchain“ technologija paremtos kompanijos.

6. TOP20 ilgą laiką buvo kriptovaliuta, kuri atsirado kaip „meme“

Šiuo metu Dogecoin kriptovaliutos rinkos dalis yra 380.171.907 USD (anksčiau ji užėmė ir daugiau nei 645 mln. USD). Kiekvieną dieną apytiksliai 10 mln. USD yra pervedami naudojant DOGE kriptovaliutą. Įspūdinga, pagalvojus, kad ši valiuta atsirado iš „meme“.

7. Beveik kiekvienas bankas naudoja SWIFT tarptautiniams pervedimams, tačiau jie jau gali naudoti ir Ripple

SWIFT yra labai nepraktiškas, brangus, lėtas ir senas protokolas, naudojamas patvirtinti finansiniams pervedimams tarp skirtingų institucijų, kurios naudoja skirtingas sistemas ir iš esmės viena kita nepasitiki. Tuo tarpu Ripple kriptovaliuta buvo sukurta, kad tarnautų tam pačiam tikslui kaip ir SWIFT. Ji naudoja savo kriptovaliutą (XRP) kaip tarpinę valiutą, siekiant akimirksniu atliekamo pervedimo į bet kurį banką ir bet kuria valiuta – visiškai nemoakamai. Nemaža dalis didžiųjų bankų jau naudoja Ripple savo viduje, o kai kurie bankai ją naudoja ir vartotojo pusėje.

8. „Blockchain“ naudojama elektros tinklų valdymui

„Blockchain“ technologija suteikia galimybę jos vartotojams ir kompanijoms pirkti ir parduoti atsinaujinančią energiją kitiems „blockchain“ grandinėje esantiems vartotojams. Keli pavyzdžiai galėtų būti „Brooklyn Microgrid“, esanti Niujorke, ir „Enexa“, įsikūrusi Pietų Australijoje. Kadangi jos nepriklauso nuo centrinių serverių, jos yra skaidrios ir mažiau pažeidžiamos.

9. Nauji bitkoinai yra sukuriami tuomet, kai „kasėjai“ gauna atlygį

Kiekvieniems 210,00 blokų (tai trunka apytiksliai ketverius metus) sukurti gaunamo atlygio vertė yra dalinama pusiau. Kaip bebūtų, 21 mln. bitkoinų riba anksčiau ar vėliau bus pasiekta, o atlygis taps lygiai nulis. Tai reiškia, kad nebebus sukuriama nei vieno naujo bitkoino. Tai yra riba, kurią sukūrė Nakamoto. „Kasėjai“ tuomet gaus pervedimo mokestį, kuris yra įtraukiamas atliekant kiekvieną pervedimą, tačiau negaus jokio atlygio už patį „kasimą“.

10. „Blockchain“ sukuria puikią aplinką tiekimo grandinės valdymui

Tai yra skaidrus ir saugus sprendimas, kuris padeda skirtingiems vartotojams, veikiantiems tiekimo grandinėje, prieiti ir įtraukti į ją tik teisingą ir tikslią informaciją apie prekių judėjimą, nuosavybės perleidimą ir kt. Šią technologiją jau naudoja Renault ir vyno rinka Italijoje bei Kinijoje.

11. Kiekvienas pervedimas yra įrašomas į nekintantį bloką

Nėra jokios galimybės pašalinti arba pakeisti bloką po to, kai jis yra įtraukiamas į „blockchain“ grandinę. Priešingu atveju jau egzistuojančio bloko keitimas turėtų įtaką visai sistemai.

12. Jūsų „piniginė“ gali patekti į „juodąjį sąrašą“

Pardavėjai ir keityklos gali nepriimti jūsų valiutos, jei jūsų paskutinis blokas yra „užkrėstas“ tam tikromis perlaidomis, susijusiomis su terorizmu ar kita neteisėta veikla – ir net jei jūs iš tikrųjų nežinojote, kad jūs turėjote reikalų su asmeniu, kurio „piniginė“ iki tol jau buvo patekusi į „juodąjį sąrašą“. Monero yra altkoinas, kuris buvo sukurtas tam, kad galėtų išspręsti šią problemą. Jų „blockchain“, skirtingai nei daugumos kitų kriptovaliutų, yra visiškai anonimiška, adresato ar kitų duomenų tikrinimą paverčiant tiesiog neįmanomu. Monero yra viena iš populiariausių kriptovaliutų, kurią priima dauguma „deep web“ parduotuvių.

13. Kai kurie „blockchain“ mazgai yra laikomi kosmose

Pati didžiausia organizacija, kuri tuo užsiima, yra Singapūre sukurta kriptovaliuta Qtum, turinti 72 mazgus (angl. „nodes“), kurie yra laikomi satelituose. Qtum taip pat yra atspari kvantinių kompiuterių poveikiui – tai reiškia, kad jų neturėtų galėti nulaužti kvantiniai kompiuteriai.

14. Ethereum pakeitė savo algoritmą į POS

2017 m. Ethereum kriptovaliutos kūrėjas Vitalik Buterin paskelbė, kad jie planuoja į savo kriptovaliutą įtraukti „Casper Project“, kuris pakeistų platformos algoritmo veikimą į POS. Todėl nuo tos akimirkos, kai projektas pradėjo veikti, 2018 m. gegužės mėn. visi nauji vartotojai, kurie sukurdavo savo „piniginę“, tapo potencialiais „patvirtintojais“, vietoje iki tol buvusių „kasėjų“. Pagrindinė tokio sprendimo priežastis buvo tai, jog šis specialus protokolas pavers sistemą saugesne ir sumažins dideles elektros sąnaudas, kurių reikalauja POW stadija.

15. „Blockchain“ terminas pirmą kartą panaudotas dar 1991 m.

Terminas „blockchain“ pirmą kartą buvo pristatytas 1991 m. W. Scott Stornetta. Tuo tarpu „Proof-of-work“ (POW) buvo išrastas Cynthia Dwork 1993 m. Savo ruožtu Satoshi Nakamoto panaudojo šiuos du esminius principus, kartu su daugybe kitų, ir 2008 m. sukūrė Bitcoin kriptovaliutą.

16. Bitcoin POW algoritmas kasmet sunaudoja 29.05TWh elektros energijos

Tai yra apytiksliai visos Afrikos elektros suvartojimas kiekvienais metais. Tuo tarpu, jei visą tai lygintume su POS – šis algoritmas nereikalauja jokios CPU galios, o tai reiškia, kad suvartoja ir kur kas mažiau elektros energijos.

17. „Blockchain“ yra labai naudinga IoT

„Blockchain“ gali sumažinti sąnaudas, sukurti didesnį pasitikėjimą ir pagreitinti pervedimus. Skaičiuojama, kad 2019 m. apytiksliai 20 proc. visų IoT įrenginių turi tam tikras „blockchain“ technologijos paslaugas. Kai kurios aplikacijos, kurios naudoja „blockchain“ IoT įrenginiuose, yra IDM Adept, Azure, Airlock ir kt.

18. Pirmasis „blockchain“ blokas yra vadinamas „genesis bloku“

Tai yra vienintelis blokas, kuriame nėra jokios informacijos apie ankstesnius blokus.

19. Bitcoin „genesis bloko“ kode yra paslaptinga žinutė

Bitcoin „genesis bloko“ kode yra pateikiama žinutė: „The Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second bailout for banks“, o tai sufleruoja, kad ji buvo įtraukta būtent nurodytą dieną. Tai taip pat yra užuomina į Satoshi tapatybę ir politines pažiūras. Tai taip pat gali būti ir kritika frakcinio rezervo bankininkystei, kuri sukėlė didžiulį nestabilumą, o tai reikštų, kad būtent tai galėjo būti Satoshi išradimo priežastis.

20. Kartą žmogus prarado „piniginę“, kurios vertė buvo 75 mln. USD

2017 m. žmogus iš Newport (Wales) išmetė savo kietąjį diską, kuriame buvo failas su jo „piniginės“ raktu. Jis prarado 75 mln. USD. Savo BTC jis „iškasė“ naudodamas savo įprastinį kompiuterį dar 2009 m. Jis planavo atlikti paieškas atkasinėjant užkastas šiukšles, tačiau jam to daryti neleido miesto valdžia.

21. Egzistuoja „kasėjų baiseinai

Kuomet Bitcoin ir Ethereum kriptovaliutų „kasimas“ tapo labai sudėtingas, nemaža dalis žmonių pradėjo jungtis į „kasėjų baseinus“ (angl. „mining pools“) – grupes, kuriose žmonės perka dalį galios tam, kad galėtų spręsti „uždavinius“. Tuomet tokių „baseinų“ nariai gauna atlygį, atsižvelgiant į tai, kiek jie galios turėjo. Tokiu atveju žmonės gali gauti atlygį kur kas dažniau, nepaisant to, kad atlygis būna mažesnis. Tuomet jiems nebereikia laukti kelių metų, kol jie gautų pilną atlygį.

22. Daugiau nei 800 kriptovaliutų „mirė“

Daugiausiai dėl Bitcoin 2018 m. įvykusio nuosmukio iš rinkos pasitraukė daugiau nei 800 kriptovaliutų. Žmonės tapo kur kas atsargesni ir kritiškesni – ypač dėl pakankamai miglotą ateitį turinčių kriptovaliutų, kurių vertė galiausiai pasiekė visišką nulį.

23. Žvaigždės ir kriptovaliutos

Ashton Kutcher yra didelis Bitcoin kriptovaliutos entuziastas. Jis dar 2013 m. konferencijos metu yra sakęs, kad „blockchain“ yra revoliucija ir ateitis. Kitas Holivudo aktorius Keanu Reeves teigė, kad kriptovaliutos „išlaisvins pasaulio gyventojus nuo globalinės ir ekonominės vergystės“. Mike Tyson išleido Bitcoin „piniginę“, kuri buvo pažymėta jo tatuiruote ir paskelbė, kad jo bankomatų tinkle bus įtraukta galimybė išsiimti Bitcoin kriptovaliutą.

24. Muzikos pirkimas

Buvusi Spice Girls narė Mel B buvo pirmoji žinoma atlikėja, kuri priėmė Bitcoin kriptovaliutą už savo parduodamus įrašus. Snoop Dogg taip pat paskelbė, kad savo kitą muzikinį albumą pavers prieinamą bitkoinų turėtojams, o patį albumą bus galima gauti drono pagalba.

25. Šveicarijoje evangelikų bažnyčia aukas priima kriptovaliuta

Šveicarijos evangelikų bažnyčiose aukoti galima ir Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH), Ripple (XRP) ir Stellar Lumen (XLM).

Jei jums šių faktų dar negana, daugiau apie kriptovaliutas atrasite perskaitę paskutinę šių straipsnių ciklo dalį – „100 faktų apie kriptovaliutas – IV dalis“.

Autorius: SpecialDay
Parašykite kažką apie save.

Diskusijos

SPECIALDAY - 1-oji socialinė prekyvietė 🇱🇹

Tai soc. tinklas, prekyvietė, pramogos ir duomenų saugykla - viskas viename!

Komentarai

Nėra komentarų